Křišťálová Lupa 2017: Co volím?

Anketu Křišťálová Lupa nepřehlížím, protože dokáže na jedno místo dostat takové projekty, bez kterých by můj normální den nebyl normální. Jako malý dík těmto projektům dávám pravidelně hlasy. Zaslouží si je letos znovu? A zaslouží si některé projekty vůbec nominaci?

Cena popularity

Netroufám si tvrdit, co je míněno pod "popularitou", ale u mě v této kategorie většina kandidátů aspiruje spíše na opak. Alzu beru jako škádlení, DVTV za svůj strmý pád taktéž ne a Tomáš Čupr mě kauzou se zaměstnanci nedojal ani trochu. Nabízí se Kazma. Mám (měl jsem) jeho show rád, všechny díly jsem hltal jedním dechem a taky oceňuji to, že v nejlepším přestal. U mě si však popularitu rozhodně nezískal "jakože dobrou věcí s Tourretovým syndromem". Díl by byl dost dobrý i bez této šaškárny okolo. A jelikož se neobjevuje v kategorii OMS, mým vítězem je Janek Rubeš. O Honest Guide se nedá psát, to se musí vidět. Janek dělá něco, co možná není tolik ziskové (tedy populární), ale splňuje přesně moji představu o tom, jak má vypadat kandidát na Cenu popularity.

Pick: Honest Guide

Zpravodajství

Velmi rychle stručně. Dříve jsem dával hlasy DVTV, dnes nebudu hlasovat pro nikoho. Zprávy o jakože "dění ve světě" nejsou součástí mého života. Tečka.

Pick: Nikdo

Internetové obchodování

Opakuji volbu minulého roku. A to jsem dal šanci i ostatním kandidátům! Vyzkoušel jsem například slavný Zoot. Jak se vyzdvihuje jeho "supr komunikace", tak jsem se přesvědčil přesně o opaku. Beru, že s potvrzovacím mailem se nikdo nechce "drbat". Že se tričko za 500 začne po jednom vyprání trhat, to snad taky nemůže nikoho překvapit. Ale že mě po nákupu spamují fakt netrefené, protivné maily a ještě k tomu SMS spam ?! Tak to sorry jako.


Alza musím uznat, že má fakt všechno super, ale je to Alza. Nevadí mi Alzák, k němu mám víceméně kladný vztah. Vadí mi snaha prodávat vše, Black Friday, který je cenově skutečně černý a kromě otevřené pobočky v neděli mi fakt nedává důvod, tam nakupovat. 

Protože granule pro Miu má prostě Mall pořád nejlevnější, pořád je objednám večer a ráno už na mě čekají a pořád tam nejsou ani náznaky front, na rozdíl od Alzy. Nojo, Zlín je prostě gold.

A Spokojený pes doporučuje Brit jako kvalitní granule. No to si dělají snad kozy...

Pick: Mall.cz

Nástroje a služby

Upřímně mě rozesmálo ČSFD v této kategorii. To už mám větší šanci, když otevřu TV program, abych dostal tip na skutečně dobrý film... Nesmyslné hodnocení, nic neříkající žebříčky a věčná adorace mainstreamových kravin udělali z ČSFD naprosto bezvýznamný web. Má volba zůstává u borců ze Seznamu. Jednak vymysleli parádní apríl pro Mapy a jednak nezapomínají na krásy Česka. Moji vrstevníci se rozplývají nad nature pornem v Norsku, ale kdyby si chtěli zajít na neznámou rozhlednu nebo utajenou studánku, bez Mapy.cz by byli v háji.

Pick: Mapy.cz

Zájmové weby

Z této kategorie denně používám Livesport. Ale hlas ode mně nedostanou. Mobilní aplikace je po letech vývoje stále pomalá, nejsou v ní obsaženy videa k zápasům (přestože na desktopu ano) a celkově stagnuje v progresu. Čím dál více slouží jen jako afil pro sázkové kanceláře.

Proto zde volím stálici Edna.cz, která je naopak stále aktuální, rozšiřuje info o seriálech více do hloubky a reaguje na podněty čtenářů (např. doporučené seriály v horní liště). Bez Edny bych byl nahraný... 

Pick: Edna.cz

One man show

Očekávám, že dost lidí dá hlas Filipovi Horkému. Já jsem se však rozhodl jeho účet vůbec nesledovat. Každý den číst o vraždě, přírodní katastrofě, možnému teroristickému útoku atd.? Filip dělá výbornou práci a je to parádní člověk, ale i odchodem z DVTV naznačuje, že už přemýšlí trochu jinak a upřímně si myslím, že časem tento druh zpravodajství opustí kompletně.

Jak jsem psal výše, očekával jsem zde ještě Jankův Honest Guide. Není tu, a tak mám možnost dát podruhé hlas Jirkovi Rosteckému a jeho Mladému Podnikateli. Čeká ho náročný rok. Řekl bych, že dosáhl jakéhosi "fame peaku" a teď bude na něm, jestli MP rozvine správným směrem. DVTV se to třeba nepovedlo (mimo nahrabání 2,5 mega). Proč je přirovnávám? Jsou ve stejné pozici. Vytvořili unikátní obsah a "to nej" vypráskali strašně rychle. Z DVTV se stal bulvární nesmysl, Jirka zase nesmí spadnout do jámy placených promo rozhovorů o ničem. Tak good luck!

Pick: Mladý Podnikatel.cz


A co vy? Už jste hlasovali? Měli byste... Vsadím se, že alespoň jednu službu z nominace používáte.

A pár kliků je ten nejjednodušší způsob, jak tvůrcům za jejich snahu poděkovat.Joomla SEF URLs by Artio