Můj pivní deník 2021

Stupnice hodnocení:

1/10 = to už nikdy nechci mít v hubě

10/10 = lej mi to do krku, do žil...

Rovnou přejít na hodnocení

ALE abyste pochopili kontext, proč mi co a jak "chutná"...

25 let, menší postavy, váha akorát, opravdu amatérský sportovec.
Fotbal, tenis a kolo mi k životu stačí.
Nepřeháním to s ničím, nevyhledávám extrémy.

Na druhou stranu nejsem "kus chlapa", do kterého krýgly padají jako do mlátičky.

Co piju z komerčních "piv" nejraději a nejčastěji?

Pokud bych si mohl vybrat, tak neodmítnu Radegast 12, Zubr 11 Grand, 11 Poličku či Šeráka 11 od Holby.

Plzeň si dám rád, ačkoliv to spousta z vás, čtenářů, nerado slyší.

Pokud bych si měl na míru objednat pivo po výkonu, tak by to byla tanková 10 od Gambrinusu.

Co příliš nemusím, je Velkopopovický Kozel. Ale v brandových nálevnách přežiju. Když teda kuchař nepos*re ten tatarák, no...

A co s radostí odmítnu?

To bude jednoznačně Karpat od pivovaru Hrádek nebo cokoliv od pivovaru Chotěboř.
K ostatním mám téměř neutrální vztah.

Už teď je jasné, že moje komentáře budou doopravdy osobní, subjektivní a vůbec se nemusí střetávat s vaší realitou :-)

Co jsem ochutnal

Rampušák

Rampušák 12° světlý ležák - 4/10

Horčí pivo bez nějakých výrazných rysů a chuti...
Nenamotivovalo k další konzumaci

Švec Malenovice

13° Idaho IPA - 6/10

Vůni sladší, chuťově více hořká IPA. Barva světlejší, příjemná. Pěna ne tolik hustá. Určitě nenaplňuje nálepku "Extra hořká".

Určitě to není to nej pro mne od Švece. Na druhou stranu, pokud mám dost sladších, tohle bych určitě nezatratil.

Velický Bombarďák

Cherokee 12° APA - 7/10

Nasládlá, poměrně lehká vůně až bylinná, velmi lehce pitelná, fajn pěna.
Pivo, ke kterému se ještě několikrát určitě vrátím.

Pivovar Louka

13° Vídeňský ležák Císařpán - 3/10

Tmavší ležák, bez výrazné chuti a vůně, na mne těžší. Nezaujal ani jedním faktorem. Může mít příznivce, já to asi nebudu.

Harboe

Bear beer IPA - 7/10

Cenově velmi dostupná IPA v plechu s volty 5,6%. Vůně standard, světlejší barva, pěna drží krásně.

Chuťově dobrý balanc mezi sladkými tóny a hořkostí. Lehké pivo, pro mě fajn.

Bernard

IPA 5,6% - 5/10

Bernarda mám rád po všech stránkách, k této IPě jsem se chtěl vrátit. Specifická vůně a ocas (snad ty kvasnice?) - to je tahle IPA.

Osobně se mi to vůbec nepije dobře, ale nepopírám kvalitu piva. Tmavší barva a bohatá pěna potvrzuje, že je to dílo, které bude mít jen určitou skupinu fanoušků.

Matuška

Svoboda 13° Polotmavý ležák - 8/10

Více než milé překvapení. Polotmavým se vyhýbám, nicméně tady je pitelnost na velmi super úrovni, nasládlá dotažená chuť, střídmá hořkost a kvalitní pěna ala cappucino.

Od Matušky jsem měl velké očekávání, tohle je splnilo na maximum.

Zichovec

15 Hotline - West coast IPA - 6/10

Zajímavá pronikavá vůně, ale ne tolik výrazná chuť. Musím uznat silný říz. Světlejší barva, ne tolik hutná pěna. Pitelnost tak nějak lepší průměr, stejně jako celkový dojem

Raven

Orange IPA - 7/10

Tohle hodnocení ovlivnňuje fakt, že ho piju v zimě. Pomerančová vůně v tomto podání nebude pro každého. Chuť není nijak výrazná, ani bohatá. Přesto je to velmi pitelné pivo a budu ho muset prověřit v létě

Pivovar Koníček Vojkovice

Hatatitla 14° - 7/10

Tmavší pivko skoro z Polska, příjemné překvapení. Sladká vůně, sladká chuť ale vyšší hořkost i dojezdem. Trošku těžší, ale pořád zajímavý kousek. Prostě příjemná IPA.

Mazák

Jantar 11° - 7/10

Nazval bych to ideálním fotbalovým pivem. Jedenáctka ležák s pěnou tak akorát, krásnou tmavší barvou. Chuťově cením, že nehraje příliš prim ani hořkost ani slad. Pivo je ve své podstatě nijaké, ale přesně takový ležák si chci dát buď na oslavách nebo při výletech v přírodě.

Harboe

Bear Beer Stout - 4/10

Velmi těžké, silné, tmavé pivo. Opět nemůžu nalézt směr jak ke sladší chuti tak k hořkosti.
Oproti jiným kouskům od Harboe je tohle věc, kterou zatím nechci vyhledávat.

Primátor

IPA - 2/10

Od Primátora jsem čekal to nejhorší. Důvod této ochutnávky je pouze jeden - dávám šanci supermarketovým výjimkám, které by měly za rozumnou cenu dávat ucházející kvalitu. Tady tomu tak není. Chuť, vůně - ihned se mi vybavila IPA od Bernarda, téměř totožné. S tím, že světlejší barva, nulová pěna, meně výrazné všechno. Tohle se doopravdy nehodí...
V porovnání s IPA od Harboe jsou tohle dudy a nebe

Lobkowicz

ALE - 6/10

Proč ne? V této cenové relaci určitě překvapení. Silně karamelovou chuť jsem poznal i já, tmavší barva, pěna dostačující, volty nízké. Pivo, které stojí za všimnutí v regálech běžných obchodů.

Mazák

Extra hořká 11° - 8/10

Na to, jak chuť začíná nudně vůně nevyčnívá, tak ve středu najíždí dle mého silný říz a dojezd je takové sladké pohlazení se zajímavými tóny.
Světlejší barva, průměrná pěna a dle mého ideální lehkost piva.
Jó tohle jó.

Chomout

Něžná Bára 6/10

Má prví zkušenost s žitnou IPou je v zásadě pozitivní, ale měl jsem trochu větší očekávání. Není to něco, z čeho bych si sedl na zadek, ale oceňuji nenásilnou vůni, chuť a kvalitní pěnu.

Matuška

Zlatá raketa IPA - 8/10

Není co dodat. Citrus jde cítit každým kouskem. Silná, plná a výrazná IPA, která se v průběhu začne velice dobře pít.

Matuška

Apollo Galaxy - 7/10

Asi jsem udělal chybu, že jsem dal nejprve kus Zlaté rakety a až poté se dostal k Apollu. Dojem je tedy o něco horší, ale jinak všechno v rukopisu Matušky :-)

Radegast

ROG IPA 5/10

Konečně jsem se k tomu dostal... ale nějak nevím. Dalo se to čekat? Dalo. Kde začít. Pěna nijak extra nedrží, pivo je dosti světlé, ale chuť. Chuť je prostě nijaká. To už i Birell ve stylu IPA z jejich produkce dává nějaké tóny. Tohle je prostě na půl cesty. Nemá co říct - 4,6% je prostě obarvená voda. Vlastně ani nijaká hořkost. Je to strašně podobný příběh jako s Ratarem. I tam se z dobré myšlenky vyklubalo pivo o ničem, po delší době dokonce pivo, které nechci pít. Tady ještě uvidím, v té lehkosti může být síla. Nicméně pokud chci low-cost IPu, zase sáhnu po Harboe IPA.

Po druhém pokusu "zvyšuji" hodnocení z 4 na 5. Totální tragédie to není, zpětně doceňuji lehkost, ale jinak si ROG u mne nezískal pozici, že bych se kvůli němu vracel do Albertu...

Vraník

Indian Pale Lager 6/10

Strašným omylem jsem narazil na blízký pivovar Vraník a jeho IPL. Na první dojem mi děsně chuťově připomíná ALE od Lobkowiczů. Říkam si tomu takové "hlínové pivo". Tento ležák od Vraníka má nenápadnou nasládlou vůni, v chuti už je to ta zmíněná hlína. Kupodivu se však příjemně pije, je poměrně lehké.

Mazák

Rainbow of death - 8/10

Tomu nelze dát nižší známku. Strašně pitelné pivo, byť je to alkoholový randál. Probouzí to všechny chuťové buňky. Pořád si ale myslím, že není efektivní narvat všechno možné do jednoho. Pěna není v maximálním topu a že by hrály citrusové tóny prim, to taky ne. Každopádně, tomuto nemůžeš odporovat, Jozefe...

Švec

Galaxy IPA - 6/10

V této IPě převažuje hořkost nad všemi ostatními tóny. Pivo je v pořádku zakalené, pěna drží, ale není to odstřelovák z trenek. Pitelnost je tak nějak v normálu. Švec umí lepší...

Jarošov

Jarošovská IPA 7/10

Dal jsem ještě šanci Jarošovu, a zrovna tahle patnáctka už určitě má občanku...
Mám za to, že pivo nemá tolik ovocných tónů, 42 IBU tam jde znát, ale vlastně se pije dobře. Pěna tolik nedrží, to je snad jediný citelný nedostatek. Pěkné pivo.

Švec

25 Zelenáčova Šopa = Single Hop IPA Citra - 7/10

Po nalití, přičichnutí a pohledu bych dal 10/10. Výjimečná čistá citrusová vůně, pěna top, krásná světlost. V chuti však převažuje hořkost, chybí více sladších tónů. Krásné pivo uvařeno speciálně pro zlínskou Zelenáčovu Šopu k narozeninám. Dle parametrů je to však klasická 13° IPA Citra.

Křikloun

Enigma 13 - 6/10

Zajímavě plná 13, na kterou jsem se těšil dle popisu, ale převládá spíše zklamání. Melounová je pouze vůně, chuť jde to trochu trpčích malin. Pěna není úplně v topu a chuť působí trochu na půl cesty. Ani bych neřekl to klasické klišé, že je "dobře pitelná", spíše těžší.

volfas engelman

IPA 7/10

IPA z Litvy jako pinta... jakože bízár, ale jakože pěkné pivo. Vůně sladová ano, chuť lehce ostřejší, dost alkoholová. Ale proč ne?! Asi se dá zařadit do něčeho typu komerční IPA? Za 40 kaček přijatelné.

Buchťák

Na pomeranči - 8/10

Radler jak má být. Pomerančovka, není přeslazená, ale citrus tónu je v ní dost. Další z řad letních bike beerů, které potěší

Vše běží na rychlém a zabezpečeném hostingu od Weboo Marketing & Technology společně s Cookie Lištou