Nej 5 serošů v roce 2017

Nesleduju GOT a Laviho zná každý. Na seriálech si potrpím. Pilot nezaujme během 15 minut? Konec, vymazat. Vzhledem k tomu, jak byl letošní seriálový rok slabý, tak jsem přesto vybral 5 kousků, které stojí za to "sjet na jeden zátah".

5. flek
11.22.63

James Franco. To je indikátor kvality. Sám o sobě je seriál takový suchý, nicméně mě překvapilo originální prolínání dějových linek a nápad s "návratem do budoucnosti". Navíc to není žádná tuctová kriminálka. Tvůrci k tomu vyhrabali zajímavou neznámou herečku a krásně namodelovali tehdejší dobu. Určitě jsem při sledování neměl sevřené půlky, ale byl to jeden z mála seriálů, které jsem dosledoval do konce.

4. flek
Mindhunter

Až na samotném konci roku se objevil seroš, u kterého jsem si po pilotu říkal, že to musí být "shot of the year". Bohužel se tak nestalo. Náhled do duše sériových vrahů v době, kdy tento termín byl vymyšlený, sliboval velké věci. Na můj vkus to bylo ale příliš měkké. Celou sérii jsem zvládl rychle a plynule, nicméně mi chyběl... No, nebudu spoilerovat. Obsahově nejlepší počin roku, ve výsledku pro mě až "spodek tabulky".

3. flek
Semestr

On ten seriál jel už na konci roku 2016, ale hodí se ho připomenout. Bronzovou medaili si u mě vysloužil za nastolení trendu, kterým by se seriálový svět mohl ubírat. Tím je jakýsi "streaming obrazovky" a nahlédnutí do duše určité věkové skupiny. Žasnul jsem nad precizností v detailech plochy počítačů hlavních aktérů. A taky tam zaznělo tolik vtipů, které doopravdy pobere jen moje generace. Ta starší na to pro jistotu jen naplivala. Páč si prostě nechcou připustit, že jsou staří :-)

2. flek
13 Reasons Why

Úzkostlivý seriál o zveličených problémech puberťáků? Možná. Seriál určitě nepopisuje realitu, i když by si to přál. Přehnaně se snaží poukázat na problematiku šikany na střední. Pokud to budeme srovnávat s naší kulturou, bude se to zdát směšné. Ale pokud ne? Pokud prostě uvěříme myšlence seriálu hned od začátku? Perfektní práce s postavami a opět naprosto ojedinělý retrospektivní formát. Vyvrcholení seriálu rozhodně není pro slabší povahy. Jestli po seriálech požadujete, aby vás nepustily a roztrhaly vevnitř na kousky, tak je 13 Reasons Why správná volba. 

1. flek
Pustina

Neslyšel jsem ani jednu kritiku. Nečetl jsem ani jeden přímý hejt. A doposud jsem neviděl jediný český seriál, ve kterém by tvůrci vytřískali 200% z našich herců. Na tento seriál se člověk nemůže dívat střízlivý. I tak hltá každou sekundu, každý záběr. Pokud by tento seriál vyšel více na západě, asi by vůbec neuspěl. Ale to unikátní české prostředí, které si izolovaný stát Praha ani nedovede představit, to je něco. Můj žebříček vyhrává Pustina, protože si to prostě zaslouží. Je to něco, co se v televizích časem bude pouštět pořád dokola. Pokud teda divák nebude požadovat raději další řadu Tvoje Tvář Má Známý Hlas...Ano, bylo toho víc, co stálo za zmínku. Nebo bylo něco, co mi fakt proteklo mezi prsty? Práskněte to do komentů!

Dočetli jste až sem? Asi zas tolik nenudím... mrkněte ještě na nejčtenější příspěvky:

 

Joomla SEF URLs by Artio