Xiaomi Mi Band 3: Fitness náramek / chytré hodinky pro každého + voděodolnost

Viděli jste u více lidí nějaký černý náramek a nevíte, co to je? Nebo Vám kamarádi vykládali o skvělých levných chytrých hodinkách? V tom případě je čas recenze fitness náramku Xiaomi Mi Band 3. A taky na srovnání s drahými hodinkami. Xiaomi Mi Band 2 jsou (ne)obyčejné hodinky s pár výhodami... Celá recenze je cca 2 roky stará a psána pro mladšího bratříčka Mi Band 2, nicméně vše, co jsem napsal, se do teď nezměnilo a veškeré výhody / nevýhody lze aplikovat i na Mi Band 3.

Fitness náramek Mi Band 2 na mé ruce a v recenzi od srdíčka

S Mi Bandem se dá

 • zjistit kolik kroku za den uděláš
 • kolik km za den nachodíš
 • zjistit jaký máš tep
 • měřit, jak dlouho spíš a kolik máš hlubokého a kolik lehkého spánku
 • spárovat mobil a nechat si posílat upozornění o volání atd.
 • budit, když si nastavíš budík jako vibrace do náramku
 • částečně chodit do vody


Možná je toho ještě víc, ale tohle je jediné, co používám, nebo jsem používal.

Kapitoly článku:

Krokoměr a měření vzdálenosti
Měření tepu
Měření spánku
Volání, SMS a jiné alerty
Budík
Váha a materiál
Vodotěsnost náramku
Čeština pro Mi Band 2 a 3
Náhradní náramek pro Mi Band 2 a 3
Kde koupit levně + slevy na Mi Band 2 a 3

 

Krokoměr a měření vzdálenosti

V prvních dnech nošení jsem bedlivě sledoval, jak to počítá. Je tam mírná nepřesnost, spíše to kroky přidává. Co jsem chodil do školy, tak jsem nějakých 10 km dal. Co jsem jen v kanclu, tak je číslo o dost menší. Ale že bych kvůli tomu něco měnil? Vůbec. Jedinou zajímavou informaci, kterou jsem z toho dostal, je fotbalový trénink. Obyčejná hodinka a půl čistě hry 5 na 5 na malé umělé trávě dá překvapivě 8-9 km. Náramek to vyhodnocuje jako chůzi, když se člověk pohybuje po nějakých 60 metrech, i když třeba sprintuje. Co z toho plyne? Nesdílejte ty vaše hodinové běhy na 5 kilometrů z Endomonda :-). Zápas jsem si doposud neměřil, resp. zapomněl se podívat, kolik jsem (ne)naběhal. Stejně bych to nemohl zveřejnit, přišel bych o fleka. Nicméně to nedoporučuji těm, kteří si fakt měří čas a přesnou vzdálenost běhání. Testoval jsem společně s výše zmíněným Endomondem a mobil s GPS je prostě největší jistota.

Měření tepu

Velice stručně - featura úplně k ničemu. V plné zátěži po sprintu mám nějakých 160-170. To bych opravdu netušil... A když sedím v práci, tak je to kolem 60. Pro mě to zkrátka nemá význam.

Měření spánku

Náramek aktivitu měří na základě pohybu a poměrně přesně. Nemusí se nic nastavovat a ráno stačí otevřít appku a zkontrolovat stav spánku. Jako zajímavost dobré. Zjistil jsem, že víc jak 2 hodiny tvrdého spánku nemám téměř nikdy. A taky, že jsem o víkendu opravdový zevlák, když mi reálných 11 hodin spánku připadá, jako 5 :-).

Volání, SMS a jiné alerty

Upřímně - nezkoušel jsem a nebudu. Mobil mám v kapse tak jako tak a další brnění, že mi někdo lajkne tvít opravdu nepotřebuji.

Budík

Tak tuto věc jsem si oblíbil. Dřív jsem si snadno znechutil song tím, že mě každé ráno budil. Teď mě budí jen vibrace na ruce, která není nijak silná, ale probere zaručeně. Je to zajímavá změna a tato funkce funguje přes appku přesně, jako klasický budík. Dá se nastavit na celý týden dopředu nebo se po dotyku se budík posune na dalších 10 minut. Toto je prostě fajn věc.

Váha a materiál

Fitness náramek = hodinky pro mě platí právě kvůli váze. Pásek není kožený, ale gumový. Dobře sedí na ruce a nedře. Na to, že na AliExpressu stojí náhradní asi 10 korun, tak se mi po půl roce neroztrhl ani nijak nepoškrábal. To se nedá říct o displeji, ten je hodně náchylný k poškrábání, ale to je dáno tím, že mám Mi Band na ruce téměř všude a při všem.

Vodotěsnost náramku

Vlastnost, která mě zajímá nejvíc. Zajímavé je, že nikde nejde najít přesné vyjádření o vodotěsnosti. A nedivím se. Náramek JE vodotěsný, ALE do určité míry. Používám ho při fotbalu i při tenisu, to znamená, že se zpotím nebo se polívám vodou. To náramku nevadí vůbec. Chodím s ním i do sprchy, nemusím na to myslet. Malé množství vody náramku zkrátka nevadí. Na dovolené jsem s ním pak nechtěně vyplaval do moře. Čekal jsem, že bude KO. Fungoval úplně normálně, dokonce se dalo přepínat mezi časem, kroky atd. Nicméně rapidně klesla baterka. Zařízení fungovalo, ale 20% baterky pryč. Co to pro mě znamená v praxi?  Já ty hodinky sundávám vlastně jen při mistráku a když jdu do bazénu. Zápasy a koupání je jediná věc, kdy si musím myslet na sundávání hodinek.

Čeština pro náramek Mi Band 2 i 3

Krásný intuitivní postup, video návod a veškeré informace, hlášení o chybách a novinky naleznete na fóru MiUIos.cz, konkrétně v sekci zde:

https://www.miuios.cz/xiaomi-miband-463/

Náhradní náramky pro Mi Band 2 a 3

Jednoznačně po několika měsících i letech používání Mi Bandu doporučím brzký nákup náhradních gumových či jakýchkoliv jiných náramků. Ani originální (většinou černý) gumový pásek nevydrží denní používání déle než rok. Při nešikovném využívání pak můžete prasknout gumu prakticky ihned.

Neřešíte peníze a chcete náhradní náramky ihned? Můžete využít přestřelené ceny českých obchodů (100-250 Kč).

Počkáte si 20-30 dní a za směšné peníze si vyberete z mnoha barevných kombinací?

Pokračujte s nákupem na Aliexpress

Pro Mi Band 2 jsem nakupoval

 • v obyčejné variantě náramky ZDE
 • v kovové variantě ZDE

Pro Mi Band 3 jsem nakupoval

 • v obyčejné variantě náramky ZDE
 • v kožené variantě ZDE

Kde koupit nejlevněji, kde získat slevu

Mi Band je dnes velmi dostupný chytrý náramek za levnou cenu. Možností, jak ušetřit a neplatit plnou cenu je spousty.

Chcete originální Mi Band s angličtinou? Můžete:

Chcete nejlevnější Mi Band s čínskou ROM a následnou reinstalací do Češtiny? Můžete:

 • Koupit Mi Band 2 na AliExpressu není již výhodné
 • Koupit Mi Band 3 na AliExpressu za cca 500 Kč ZDE

Proč jsem se vlastně obtěžoval psát o Mi Bandu?

Nikdy jsem hodinky nechtěl nosit. Kvůli dvěma věcem. Musím je pořád sundávat a jsou těžké. A Mi Band tohle přesně řeší. Když to trochu přeženu, tak by to výrobci vůbec nemuseli propagovat jako nějaký fitness náramek. Prostě jenom hodinky, které skoro nemusíš sundávat. 

Jejich vzhled navíc přesně koresponduje s naší generací. Digitální číslice, minimalistický vzhled a hlavně změna oproti stereotypnímu ciferníku. Proto název blogu nese porovnání s hodinkami Rolex.

Ani nevím, jaké jsou značky hodinek - nikdy jsem je nenosil. Nevím, co je kvalita a co je in.

Fitness náramek Mi Band mi plnohodnotně nahrazuje hodinky. Mně, který o hodinky dřív ani nezavadil.  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio